Domki Góralskie i apartamenty w sercu Podhala
Zarezerwuj telefonicznie +48 721 111 799
Śledź nas na

Czy warto odwiedzić Chochołowskie termy?

05-04-2023

Chochołów to niewielka wieś położona tuż przy granicy ze Słowacją. Choć mała rozmiarem, piękny klimat podhalańskiego folkloru oraz obfitość w atrakcje sprawiają, że miejscowość ta cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. O tym, co Chochołów ma do zaoferowania przyjezdnym, pisaliśmy już w poprzednim wpisie. Dziś chcielibyśmy skupić się na atrakcji, za sprawą której ta mała wieś zdobyła rozpoznawalność na skalę krajową - mowa oczywiście o termach. Czy wybierając noclegi w Chochołowie blisko term, warto odwiedzić ten owiany sławą kompleks basenowy? Dzisiaj przeanalizujemy tę kwestię.

Największe termy w Tatrach

W okolicach tatr kompleksów z wodami termalnymi zdecydowanie nie brakuje. Na ich popularność składa się nie tylko relaks i świetna zabawa dla całej rodziny, ale także korzyści zdrowotne. Co jednak sprawia, że to właśnie termy znajdujące się w Chochołowie zdobyły uznanie wśród miłośników górskich wycieczek? Na to pytanie z pewnością odpowiedzą liczby. Na łączną powierzchnię lustra wody wynoszącą niemal 3000 m2 składa się 30 basenów krytych i odkrytych, w tym 8 basenów whirlpool oraz basen termalny z wodą solankową. Taka wielkość sprawia, że kompleks znajdujący się w Chochołowie króluje w rankingach na największe termy w Tatrach.

Niesamowita zabawa i prozdrowotne odprężenie

Wielkość, choć imponująca, nie jest jednak kwestią najważniejszą. Liczne, różnorodne atrakcje dla osób w różnym wieku - na to właśnie liczą miłośnicy kompleksów wodnych. Trzeba przyznać, że termy Chochołowskie w strefie basenowej mają ich do zaoferowania całkiem sporo. Wewnątrz można znaleźć dwa baseny termalne ze stanowiskami do hydromasażu, 8 basenów whirlpool, basen termalny z wodą solankową, a także basen pływacki o wymiarach 16x8 m z systemem monitoringu Posejdon. Na zewnątrz natomiast znajdują się dwa baseny zewnętrzne termalne z licznymi atrakcjami wodnymi, takimi jak rwąca rzeka, dysze wodne, siatkówka, koszykówka, siatka wspinaczkowa oraz zewnętrzny basen pływacki o długości 25 m. W strefie leczniczej można natomiast skorzystać z beczek termalnych z surową, siarkową wodą termalną, a także z basenu termalnego z wodą solankową jodowaną. Nie brakuje także licznych atrakcji dla dzieci. Czas z pewnością zajmą im basen-statek, zjeżdżalnie, kolorowa łaźnia parowa, plac zabaw wewnętrzny i zewnętrzny.

Jak widać, wodnych atrakcji na terenie kompleksu jest całe mnóstwo. Nie ważne więc, czy mowa tu o dzieciach nastawionych na masę wrażeń, czy o osobach starszych szukających relaksu wśród zdrowotnych wód - każdy znajdzie coś dla siebie.

Prawdziwy raj dla fanów saun

Jako że kompleks oferuje bilety 3, 4-godzinne lub całodobowe, goście mają mnóstwo czasu na korzystanie z licznych atrakcji. Cały czas nie musi być jednak koniecznie spędzony w wodzie - na terenie term znajdują się także strefy relaksu, w których można się odprężyć i odpocząć od wodnego szaleństwa. Na gości czekają grota i izba solna, a także liczne leżaki wokół basenów zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Jednakże dla wielbicieli relaksu koniecznym miejscem odwiedzenia będzie saunatorium, które oferuje szeroki wybór różnorodnych saun, w tym jednej przeszklonej, z pięknym widokiem na Tatry. Codziennie odbywają się tam seanse naparzania przeprowadzone przez profesjonalnych saunamistrzów.

W duchu Podhala

górki zakopiańskie w chochołowieWydawać by się mogło, że tak duży, nowoczesny kompleks odbiega mocno od klimatycznego podhalańskiego uroku - nic bardziej mylnego! Zarówno budowla, jak i jej wnętrze utrzymane jest w duchu góralskiej architektury z motywami drewnianymi i charakterystycznym wzornictwem. We wcześniejszym wpisie wspominaliśmy o domkach i apartamentach w Chochołowie łączących w sobie elementy folkloru i nowoczesności - wystrój term utrzymywany jest w tym samym duchu. Podobnie jest z restauracją, znajdującą się na terenie kompleksu, która serwuje dania łączące rodzime smaki z nowatorskimi technikami kulinarnymi.

Kiedy się wybrać?

Jak wiadomo, atrakcje owiane niesamowitą sławą mogą łączyć się z tłumami turystów - zwłaszcza w weekendy i podczas sezonu. Mając to na uwadze, jeśli ktoś chciałby wybrać się na termy w celu odprężenia i podziwiać ich urok w nieco spokojniejszej atmosferze, warto wybrać termin w tygodniu lub poza sezonem. W przeciwnym wypadku trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i przygotować m.in. na kolejki i głośne tłumy. Niemniej jednak kompleks, ze swoją imponującą i jednocześnie bardzo urokliwą prezentacją oraz licznymi atrakcjami jest zdecydowanie wart odwiedzenia, zwłaszcza jeśli wybrane noclegi w Chochołowie znajdują się przy termach. Więcej o domkach, pokojach i apartamentach dla gości możesz przeczytać w naszym poprzednim wpisie, jeśli więc planujesz wakacje w tej miejscowości, zachęcamy do dalszej lektury.

Trwa ładowanie strony...