Domki Góralskie i apartamenty w sercu Podhala
Zarezerwuj telefonicznie +48 721 111 799
Śledź nas na

Niezapomniane wakacje w Zakopanem

07-07-2022

Noclegi w domkach góralskich to dla wielu osób nieodłączna część wyjazdu w Tatry. Drewniane chałupki z duszą i noclegi z góralskim klimatem stanowią bowiem dodatkową atrakcję dla wczasów w polskich górach. W końcu kto by nie chciał po wielogodzinnym marszu po górach lub szusowaniu na zakopiańskich stokach wypocząć w drewnianej chatce z kominkiem z widokiem na olśniewające Tatry?

Tradycyjne domki góralskie w Zakopanem

Pierwszą opcją noclegową dla turystów odwiedzających polskie Tatry są oczywiście mniej lub bardziej tradycyjne góralskie domki. Zakopane w tym zakresie ma bardzo wiele do zaoferowania: od małych, drewnianych chatek po duże wille góralskie. Popularną opcją wśród turystów odwiedzających Zakopane są noclegi w domkach z bali. Dzięki zastosowaniu elementów tradycyjnej architektury podhalańskiej nawet nowopowstałe budynki często stylizowane są na tradycyjne domy. Wnętrza takich obiektów na ogół wykończone są drewnem i udekorowane folklorowymi ornamentami. Kolejną tradycyjną opcją dla gości Podhala są duże wille góralskie, w których można zamieszkać wraz z gospodarzami. W takich miejscach gospodyni zoferuje gościom tradycyjne, lokalne posiłki, podczas gdy gospodarz zajmie się zabawianiem przybyszów. Wieczorami urządzane są wspólne biesiady, na których bliżej można poznać kulturę podhalańską.

 

Połączenie folkloru i nowoczesności

Bardzo popularnym wśród turystów wyborem są domki i wille łączące w sobie nowoczesność i elementy folkloru. Nowoczesne domki w Zakopanem bardzo chętnie odwiedzają grupy przyjaciół oraz rodziny z dziećmi ze względu na dość dużą prywatność,jaką zapewniają gościom. Nowoczesny domek góralski w Zakopanem jest najczęściej konstrukcji drewnianej. Budynki te wyróżnia charakterystyczna architektura – elewacje wykonane z bali lub je przypominające, zdobne balustrady i ciemny dach. To właśnie z zewnątrz najbardziej widać inspirację tradycyjną architekturą podhalańską. Wnętrze tych domków jest najczęściej drewniane, zachowane w jasnych kolorach, a ich wyposażenie to doskonałe połączenie nowoczesności i folkloru. Nowoczesne meble doskonale komponują się ze zdobnymi elementami dekoracyjnymi. Nowoczesne domki są przede wszystkim przestronne i zapewniają pełną prywatność gości.

Każdy, kto choć raz był w polskich Tatrach wie, że noclegi w górskich chatkach mają w sobie coś wyjątkowego i magicznego. Tradycyjne domki, czy nowoczesne noclegownie – każde z nich są bez wątpienia doskonałą odskocznią od codziennego otoczenia. Niezależnie od wybranego apartamentu, czy domku – bliskie otoczenie gór i naturyoraz panująca na Podhalu atmosfera sprawiają, że człowiek wraca z wakacji odprężony, zrelaksowany i gotowy na nowe wyzwania.

Trwa ładowanie strony...