Domki Góralskie i apartamenty w sercu Podhala
Zarezerwuj telefonicznie +48 721 111 799
Śledź nas na

Wakacje w Chochołowie – atrakcje w okolicy

07-07-2022

Wakacje w górach to niezapomniane przeżycie. Świeże powietrze, bajeczne widoki, gościnni mieszkańcy – wszystko to sprawia, że tysiące Polaków i obcokrajowców co roku wraca tu, by odpocząć, przejść się szlakami górskimi, czy zaznać relaksu na licznych basenach i termach. To doskonałe miejsce zarówno dla grupy przyjaciół, rodzin z dziećmi, jak i na romantyczny wyjazd tylko we dwoje. Co ciekawego można znaleźć w Chochołowie – niezwykle atrakcyjnej dla turystów wioski, położonej niedaleko Słowackiej granicy?

Wyjątkowe domki góralskie

Chochołów to niezwykła wioska, niemal w całości zabudowana oryginalnymi chałupami góralskimi. Zasłynęła ona z historycznego powstania chochołowskiego w XIX wieku, gdzie górale stanęli przeciw Austriakom. Domki w Chochołowie mają bardzo charakterystyczną konstrukcję dla okolic Podhala, dzięki czemu są główną atrakcją przybywających w te rejony turystów. Dzięki tak dobrzezachowanym konstrukcjom większości domków można na własne oczy zobaczyć, w jakich warunkach mieszkali dawni górale, co jest niezwykle fascynujące.

 

Noclegi w górach

Nocleg w górach to niezapomniane przeżycie –zarówno dla młodszych, jak i starszych. Szczególną atrakcją jest możliwość spędzenia nocy w drewnianym, góralskim domku z kominkiem. Domki w górach są niezwykle klimatyczne – szczególne te z tradycyjnymi, folklorowymi elementami architektury i wyposażenia. Jeśli chodzi o noclegi, Chochołów ze względu na tak bogatą zabudowę tradycyjną oferuje głównie pokoje i apartamenty bardziej na obrzeżach, niż w centrum wioski. Wybierając się w te rejony można skorzystać także w ofert miejsc noclegowych położonych w okolicznych miastach – także Zakopanem.

 

Atrakcja dla turystów – termy w Chochołowie

Jedną z ważniejszych atrakcji okolic – poza tradycyjnymi chatami góralskimi – są także popularne Termy Chochołowskie. Jest to największy kompleks basenów termalnych w Polsce, więc nic dziwnego, że miejsce to jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. Kompleks basenów termalnych w Chochołowie to prawie 3 tysiące metrów kwadratowych lustra wody – znajdują się tam baseny wewnętrzne i zewnętrzne, a także atrakcje w postaci zjeżdżalni wodnych. To także największe saunarium na Podhalu.

Chochołów to wyjątkowa mieścina w górach – niepozorna, jednak o bardzo dużej wartości historycznej dla Podhala. Wioska położona jest w niedalekiej odległości od Zakopanego, zimowej stolicy Polski. To miejsce doskonałe dla wszystkich – miłośników górskich wędrówek, historii góralskiej, a także dla osób chcących zaznać relaksu na basenach i saunach w okolicznych termach.

Zdjęcie: Dolina Chochołowska, Tatrzański Park Narodowy. Autor Mariusz Cieszewski

Trwa ładowanie strony...